pátek 4. prosince 2015

Reportáž z Radez Vous s Radkou Fišarovou a živým orchestrem/ Koncert + křest CD


V neděli 29. listopadu jsem krapet předčasně přivítala advent nejen koupí tradičního svařáku na Vánočních trzích, ale zejména ve formě jedinečného koncertu Radky Fišarové. Koncert nesl honosný název Randez Vous, který zdědil po stejnojmenném CD, které se při této příležitosti slavnostně pokřtilo.
Na "Randez Vous" jsme se sešli spolu s další dvoustovkou příznivců kvalitní hudby v malebném sále divadla Rokoko. Toto krásné, útulné prostředí rozhodně přispělo k upevnění příjemného šansonového zážitku.
http://www.radkafisarova.cz/highslide/images/large/Radka-Fisarova_kvarda-art-004.jpg

Kdo měl to štěstí a slyšel Radku Fišarovou naživo, bezpochyby si domů nesl krásný hudební zážitek, tentokrát si většina přibalila i báječné CD. Radka je naší šansonovou jedničkou, takovou českou Edith Piaf. Tedy alespoň, co se kvality hlasu týče. Doufám, že se nikoho nedotknu, když zmíním, že taky připomíná vrabčáka, ale v hodně upravené a ojedinělé verzi. Ačkoli je už maminou, tak na mě z pódia stále působí jako mlaďounká holčička, která zpívá uprostřed kouzelné Paříže písně svých předchůdců. To vše ještě doplňuje profesionalitou, vlastními písněmi, které se vydařily a doporučuju si je při nejhorším poslechnout alespoň na youtube.
Už od prvního vstupu z Radky i z celé kapely sršela pozitivní energie, kterou zejména zpěvačka rozdávala ve formě podařených vtipů, průpovídek a samozřejmě i v samotných písních. Dokonce bych řekla, že Radka byla nejuvolněnější, jakou jsem jí kdy měla možnost při jejích koncertech vidět, což, v pozitivním slova smyslu, výrazně poznamenalo její jevištní projev.
O přestávce jsme měli možnost ochutnat vynikající zákusky, které upekli lidé z nadace Slunce, s kterými Radka Fišarová dlouhodobě spolupracuje. My jsme s kamarádkou ještě koupily CD, které nás dostalo už svým obalem, ale o tom se rozpovídám jindy. Neodpustím si malý dodatek, CD jsme si samozřejmě koupily primárně kvůli hudbě, nikoli kvůli designu.
Samozřejmě jsme vzaly za vděk přestávkou a vypovídaly jsme se ze svých pocitů z koncertu, už první půlka nás dostala.
Měly jsme možnost slyšet z Radčiných úst nejen francouzský šanson, kde čerpala zejména z jejího oblíbence Charlese Aznavoura, ale hlavně její české písně, které oplývají skvělým textem i hudbou, nezapomnělo se ani na světoznámou angličtinu, ve které Radka zazpívala jednu z posledních písní.
Za zmínku stojí fakt, že koncert byl plný překvapení, kupříkladu se Radka rozhodla přidat píseň, kterou se všichni muzikanti, kromě akordeonisty Saši Yasinského, učili takzvaně za pochodu. Největším překvapením nejen pro publikum a kapelu, ale i pro samotnou Radku byl výběr kmotra, v tomto případě spíše kmotry, CD. Namátkou s pomocí diváků v první řade se podle čísla řady a sedadla vybrala paní, která CD na pódiu spolu s Alešem Březinou, který má na svědomí nové aranže, produkci a režii CD, slavnostně pokřtila šampaňským. Vskutku originální.
Co říci závěrem? Snad jen, že koncert Radky Fišarové s orchestrem je vždy skvělou volbou a doporučuji se příště zajít přesvědčit na vlastní oči.
Zdroje: Fotografii jsem si vypůjčila z  radkafisarova.cz a jejím autorem je Jan Kvarda.

Žádné komentáře:

Okomentovat